FEJBŐR PROBLÉMÁK ÉS HAJHULLÁSOK – VEDD KEZEDBE A PROBLÉMÁD!
Különböző hajtípusokkal és fejbőrtípusokkal találkozhatunk, nem lehet mindenkinek vastag szálú, dús hajkoronája, sokan vékony szálú, ritka hajjal élnek. Azt azonban biztosan állíthatjuk, hogy nem nevezhető egészséges fejbőrnek a zsíros, korpás, száraz, esetleg gyulladt fejbőr. A fejbőr problémák kezelhetőek, de a betegnek sok mindenre oda kell figyelnie. Megfelelő termékek használata, életmódváltás, stressz csökkentése valamint a haj és fejbőr hatékony kezelésére.
A FEJBŐR PROBLÉMÁK KIALAKULÁSÁNAK OKAI
A fejbőr problémák és hajhullások mögött sokszor valamilyen intolerancia áll. Ezek az intoleranciák a szervezet egészséges folyamatait zavarják meg, ezáltal gátolva a normál sejtműködést. Sok szervezetben egyszerre több intolerancia jelen van, ezek összekapcsolódása pedig rengeteg negatív tünetet tud magával hozni. Mozgásszegény életmód, nem megfelelő táplálkozási szokások, a stressz és sok más olyan tényező játszik szerepet, melyeket egyre gyakrabban hoznak összefüggésbe a fejbőr problémák kialakulásával.
Az intoleranciák kialakulhatnak a légszennyezés miatt is, és egyéb környezeti tényezők hatására, mint a kemikáliák, rovairtó szerek, sugárzás. A nem megfelelő hajápolási rutin is okozhat intoleranciát. Különböző gyógyszerek, betegségek, vitaminhiány és egyéb hiányállapot (alultápláltság, bélprobléma), és orvosi kezelések, mint a kemoterápia vagy hormonkezelés is elősegítheti az intoleranciát. Az ételekkel összefüggő intoleranciák manapság nagyon gyakoriak a rengeteg mesterséges anyagnak köszönhetően: műtrágya, tartósítószerek, szennyezett víz. A gluténérzékenység, tejfehérje-érzékenység ma már népbetegségnek számít. Az intoleranciák kialakulhatnak lelki okból is: stressz, családi problémák, válás, de a nem megfelelő életmód is okozhat problémát.
Érdemes minden olyan élelmiszert kerülni, melyeknél intolerancia áll fenn. Ha továbbra is fogyasztjuk ezeket az élelmiszereket, akkor azok gyulladást okozhatnak a szervezetben, továbbá vitamin és tápanyag felszívódási zavart is okoznak és megnehezítik az anyagcsere folyamatokat és az emésztést. Azonosításukat követően a reakciókat kiváltó élelmiszerek kiiktathatók az étrendből, amellyel rengeteg, az ételintolerancia következményeként kialakult egészségügyi problémát, többek között hajhullást is lehet kezelni.
A FEJBŐR PROBLÉMÁK STÁDIUMAI
A különböző fejbőr problémák 3 stádiumra oszthatók. A kezelések száma és a gyógyulási idő is nagymértékben függ attól, hogy az adott fejbőr probléma milyen stádiumban van éppen.
- Az 1. stádium tünetei:
diszkomfortérzet a fejbőrön, a fejbőr túl gyors zsírosodása, fejbőr kiszáradása, korpás tünetek, viszketés, enyhe bőrpír, átlagosnál több hajhullás.
- A 2. stádium tünetei:
erős zsírosodás, erős kiszáradás, erősen zsíros hajtő és száraz hajvég, folyamatos korpásodás, égető, viszkető fejbőr, érzékenység minden kemikáliára, ciklikusan ismétlődő vagy nem szűnő tünetek, intenzív vagy ciklikus hajhullás, szemmel látható androgén alopecia.
- A 3. stádium tünetei:
szemmel látható fejbőr problémák, komoly mentális, pszichés teher a betegen, kisebesedett, irritált fejbőr, intenzíven vagy foltokban hulló haj, erős korpásodás, pakkosodás, kéregtelenítéssel is nehezen leszedhető felhám, szaga van a fejbőrnek, előrehaladott androgén alopecia vagy foltos hajhullás egybefüggő foltokkal.
Egy hajgyógyász felkeresése nagy segítség lehet, hiszen ő segít a diagnózis felállításában. Egy vizsgálat keretein belül megnézi, hogy mely hajszálak hullanak leginkább, indokolt esetben szövettani vizsgálatra küldi a fejbőrt, ezen kívül megvizsgálja a gombák, baktériumok jelenlétét.
MILYEN FEJBŐR PROBLÉMÁKAT KÜLÖNBÖZTETÜNK MEG?
A zsíros fejbőr és túlzott faggyútermelés lehet egy probléma, aminek jellemzői: a megnövekedett faggyúkiválasztás, aminek egyik tünete a korpásodás. A megnövekedett faggyútermelés a haj túlzott zsírosodásához vezet. A fokozódó faggyútermelődés miatt felgyorsul a sejtelhalás folyamata. A túltermelődött zsír összetapasztja a fejbőr elszarusodott sejtjeit, így azok nem peregnek ki a hajszálakból, hanem megragadnak a fejbőrön. Ez okozza aztán a korpásodást. A seborrhoea másik tünete a nagyon gyakran jelentkező, fokozott hajhullás.
A zsíros korpa a zsíros fejbőr kísérője lehet. A haj olajos fényű, savas, zsíros szagú. A korpa jellemzője, hogy nem hullik; a sárgás fehér, sárgás barna, gömbölyded alakú korpadarabok, melyek a faggyúmirigy túltermelése miatt faggyúval átitatott, a fejbőrre és a hajszálakra 2-3 cm hosszan rátapadnak. A tüsző falán megtelepedő baktériumok okozzák kialakulását, melyek lebontják a zsírt és fokozott faggyútermelést hoznak létre.
A száraz fejbőr a csökkenő faggyúelválasztás hatására alakul ki, emiatt a száraz haj fakó, kemény tapintású, érdes felületű, fénytelen, nehezen formálható. A frizura nem tartós, a hajvégek világosabbak. A haj nehezen fésülhető, fésülés közben serceg, a hajszál vége töredezett, szétvált. A korpásodást egy gomba fokozott jelenléte okozhatja, amely a fejbőrbe ugyan nem tud behatolni, de fokozza a bőr felső rétegének hámlását.
A korpásodásnak lehetnek speciális fajtáji is: sebborrheás bőrgyulladás, pikkelysömör, ekcéma. Ezeknek a problémáknak a kezelése komolyabb szakmai tudást és felkészültséget igényel!
A HAJHULLÁSOK TÍPUSAI ÉS KEZELÉSI LEHETŐSÉGEIK
Kétféle hajhullást különböztetünk meg: normális, illetve kóros hajhullást. Napi 100 szál kihullása még teljesen normális és természetes. A kóros hajhullások közé tartozik a hormonális hajhullás, a diffúz hajhullás, foltos hajhullás és a teljes testszőrvesztés, de lehetnek speciális hajhullás típusok is: gombás fertőzésektől, fizikai roncsolástól, daganat vagy autoimmun betegségtől kialakult hajhullás. Kivizsgálását érdemes laborvizsgálattal kezdeni.
TIPPÜNK: OXIGÉNTERÁPIA
Hajhullás esetén segít az oxigénterápia, hiszen a kezelés során a hajhagymák megfelelő oxigén-, vitamin- és ásványianyag-ellátása révén új életre kapnak a hajhagymák, megerősödnek és sűrűsödnek a hajszálak, a fejbőr pedig megtisztul a szennyeződésektől, és visszanyeri megfelelő pH értékét. Általában 5- 10 alkalom elegendő az otthoni hajápolási rutinnal kombinálva! Az oxigénterápia segít férfias kopaszodás, hormonális hajhullás, autoimmun hajhullás, diffúz hajhullás és alopecia esetén is.
Otthoni használatra a Hair Loss Shampoo és Hair Loss Mask termékeinket ajánljuk. Mindkét termék értékes hatóanyagokat tartalmaz: vitaminok, kókuszolaj, maca gyökér kivonat, argán-, rozmaring-, lenmagolaj. A termékek együttes használatukkal tudják leginkább kifejteni a hatásukat.
Hajhullás elleni kiegészítő csomag
Enyhe és erősebb hajhullásra is ajánljuk Hair Loss Shampoo és Hair Loss Mask termékeink együttes használata mellett a Vitamin Serumból, H2O Thermalból és Pure Aloe Verából kikeverhető fejbőrpermet használatát. A Vitamin Serum olyan vitaminokat és ásványi anyagokat tartalmaz, amelyekre a hajnak és a bőrnek a leginkább szüksége van. Az Oxygeni Hair H2O Thermal termálvíz használata egyedülállóan nagy mennyiségű ásványi anyagot és vitamint juttat a bőrbe és hajszálakba. Ezáltal hozzájárul a bőr és a hajszálak egészségéhez, vitalizálásához. A szérumok és az olajok a Pure Aloe Verával kikeverve a bőr mélyebb rétegeibe jutnak el, könnyebben és gyorsabban szívódnak be, így nem hagynak maguk után zsíros, olajos érzetet.
A HAJHULLÁSOK KEZELÉSE BELSŐ TÁMOGATÁSSAL
A hajhullás megelőzéséhez és csökkentéséhez is figyelni kell arra, hogy megfelelő tápanyagokat vigyünk be. A fehérjék, vitaminok, B-, C-, D-, E-, vitaminok pótlása, ásványi anyagok bevitele. A természetes vitaminok és étrend-kiegészítők egészségünkre gyakorolt káros mellékhatásoktól mentesek. A tiszta hatóanyagok nem tartalmaznak semmilyen hozzáadott szintetikus anyagot, csupán természetes hatóanyagokat, így szervezetünknek nem kell pluszban dolgozni a felesleges anyagok kiszűrése miatt, így hatékonyabban tud hasznosulni a hatóanyag.
A Booster egy komplex 100%-ban természetes vitamin készítmény, ami fedezi a természetes vitaminok pótlását az egész nap során. Vitaminitalunk a benne található növényi és természetes A, B, C, D, E vitaminok, valamint cink, magnézium, biotin, kollagén, vas és hialuron segítségével erősíti az immunrendszert, felveszi a harcot az oxidatív stresszel szemben, és hozzájárul a normál kognitív funkciókhoz. És nem utolsó sorban elősegíti az egészséges haj, bőr és köröm megőrzését. Próbáld ki Te is!